2022 - Şubat

24-28 Ocak 2022,  İklim.Kültür.Barış (Climate.Culture.Peace-CCP)” Uluslararası Sanal Konferansı  ve KUMID  


17.02.2022: KUMID vaka çalışması "EVET, Arkeolojik Miras ve Orman Yangınları-Kelenderis ile ilgili Türkiye'den paylaşacağımız bir hikayemiz var" başlıklı  özet başvurusu . CCP Bilim Komitesi  tarafından kabul edildi.  

Ayrıntılı Vak’a çalışması  Doç.Dr. Mahmut AYDIN , KUMID Üyesi ve Kelenderis Antik Kenti Arkeolojik Kazısı Başkanı ve KUMID Başkanı Saadet GUNER tarafından ,  Kelenderis'ten Mustafa ÜLKER, Arkeolog,  ve KUMID'den Deniz SERBEST'in, Arkeolog  katkılarıyla hazırlandı. Yakında CCP’'nin web sayfasında yayınlanacaktır.

18.02.2022: Saadet GÜNER ve Doç. Prof. Dr. Mahmut AYDIN, 28 Ocak 2022 tarihinde “Kültür, Miras ve İklimde Ön Planda” oturumu için “Kriz Zamanlarında Birden Fazla Aktörle Nasıl Çalışılır” konulu 5 dakikalık konuşmaya davet edildi.  / 10.00 -10.30 CET Roma saati

28.02.2022: KUMID'in 5 dakikalık konuşması Saadet GÜNER tarafından başarıyla gerçekleştirildi.  PDF ve Video (32:36-40: 34 Dakika arası KUMID Sunumu )


Asso.Prof.Dr. Mahmut AYDIN maalesef aynı gün çok yakın akrabası vefat ettiği için sunuma katılamadı

KUMID ve Kelenderis için Climate.Culture.Peace'in bir parçası olmak inanılmaz bir fırsat ve onurdu.

Ayrıntılı bilgi, PDF ve videolara ulaşmak için lütfen link'i ziyaret ediniz. 

"Bu Web Sitesi Sivil Düşün AB Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır" 
"Bu Web Sitesinin içeriğinin sorumluluğu tamamıyla Kültürel Mirasın Dostları Derneği'ne (KUMID) aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır"