2005 - Aralık

06 Aralık 2005,  İstanbul / TÜRKİYE “ KUMID’in RESMİ KURULUŞU”  T.C. İstanbul Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü  KUMID’in Tüzüğünü ve Kuruluşunu onadı. KUMID Kuruldu. (İngilizce Ünvanı: Friends of Cultural Heritage –FOCUH).

17 Aralık 2005, Ankara / TÜRKİYE  “ABGS- BİLGİLENDİRME TOPLANISINA KATILIM”  KUMID üyeleri Saadet GUNER, Jale VELİBEYOĞLU, Avrupa Birliği Genel Sekreterliği (ABGS) nin düzenlediği 5) Kamu Alımları ve  8)  Rekabet Politikası  fasıllarındaki tarama çalışmaları hakkında teknik düzeyde yapılan bilgilendirme  toplantısına davetli olarak katıldı.
18 Aralık 2005; İstanbul / TÜRKİYE “FARKINDALIK –KUMID’İN SESİ / WEB SİTESİ” Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Teknolojileri Lisans öğrencisi üyemiz Ümit ASLAN Derneğimizin web sayfasını ve logosunu gönüllü olarak tasarlamaya başladı. Sayın ASLAN KUMID’e çalışmalarının duyurulmasına yönelik lisans eğitiminde başladığı bu çok değerli katkısını Amerika Birleşik Devletlerinde sürdürdüğü doktora Programında da  2018 yılına kadar gönüllü olarak yürütmüştür.

 

"Bu Web Sitesi Sivil Düşün AB Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır" 
"Bu Web Sitesinin içeriğinin sorumluluğu tamamıyla Kültürel Mirasın Dostları Derneği'ne (KUMID) aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır"