2023 - Aralık

T.C. İstanbul Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosunun Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Erasmus+ Programı Ana Eylem 2 Mesleki Eğitim Alanında Stratejik Ortaklıklar Programı kapsamındaki   “RE-VET European Training Curriculum for Restoration Workers” (RESTORASYON ALANINDA ÇALIŞANLAR İÇİN AVRUPA EĞİTİM MÜFREDATI) Projesinin Tanıtım Toplantısına  davet edilen  derneğimiz KUMID’i Başkan Saadet GÜNER temsil etti. (İstanbul , 28.12.2023)
 
Bu önemli ve başarılı projedeki eğitimlerden çalışanlarını yararlandırmak isteyen tüm son kullanıcıların Projenin web sayfalarını ziyaret etmelerini güçlü bir şekilde tavsiye ediyoruz.
https://revetproject.eu/tr/
 
PROJE ÖZETİ: Restorasyon çalışmasının kalitesi, şantiyedeki işçilerin yetkinliklerinden doğrudan etkilenir. Gerekli becerilere, bilgiye veya hassasiyete sahip olmayan işçiler, mimari mirasın koruma ve restorasyon çalışmalarında geri dönüşü olmayan hatalar yapma eğilimindedir. Becerilerin ve niteliklerin şeffaflığına katkıda bulunmak için Avrupa Müfredatı olarak planlanan bu Proje,  çevrimiçi bir platform aracılığıyla koruma / restorasyon alanlarında zanaatkarların yetkinliklerini geliştirmek için eğitim fırsatları sağlamayı amaçlanmaktadır.

   
 

"Bu Web Sitesi Sivil Düşün AB Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır" 
"Bu Web Sitesinin içeriğinin sorumluluğu tamamıyla Kültürel Mirasın Dostları Derneği'ne (KUMID) aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır"