2020 - Ekim

01-31 Ekim 2020 MÜZELERDE AFET RİSKLERİNİN AZALTILMASI KILAVUZU, 2020 Hazırlıkları
Avrupa Birliği STÖ-AKADEMİ Hibe Desteği Kapsamında  yürütülen “Müzelerde Afet Risklerinin Azaltılması Projesi”  çıktısı MÜZELERDE AFET RİSKLERİNİN AZALTILMASI KILAVUZU, 2020 nun hazırlıkları devam etti. 

Covid 19 Salgını nediniyle Şubat 2020 de askıya alınan başvuru uygulamaları Ekim 2020 de yeniden başladı. Bu kez paydaşlar ve araştırmacılar çevrim içi toplantılarda bir araya gelerek “Kılavuz” metnine son şeklini verdi ve yayına hazır hale getirdi.

  


Ayrıntılı bilgi ve Dijital Yayına ulaşmak için lütfen Proje Sayfasını ziyaret ediniz. TIKLAYINIZ: 

11 Ekim 2020,
 KUMID Webinar Serisi:  COVID 19 salgını ile mücadele sürüyor. KUMID Webinar Serisi devam ediyor. 
Ayrıntılı bilgi ve videolara erişmek için lütfen linki tıklayınız.

19 Ekim 2020, "KÜLTÜREL MİRASIN KORUNMASI İÇİN ALTERNATİF FİNANSMAN KAYNAKLARI ve EN İYİ UYGULAMALAR: TÜRKİYE ÖRNEĞİ" (Europa Nostra için)
Avrupa Komisyonu, Avrupa Konseyinin “Kültür için Çalışma Planı 2019-2022” çerçevesinde, ekonomik sürdürülebilirliği teşvik etmek için kültürel miras için yeni / tamamlayıcı finansman kaynakları ve aktarılabilir en iyi uygulamaları derlemeyi amaçlamaktadır. Europa Nostra, bu amaca  katkıda bulunmak için Avrupa ve ötesindeki üyelerine danışmak ve onlardan değerli girdiler toplamak istedi.
 
Bu nedenle Europa Nostra’nın kurumsal üyelerinden biri olan KUMİD (FOCUH), “KÜLTÜREL MİRASIN KORUNMASI İÇİN ALTERNATİF FON KAYNAKLARI ve EN İYİ UYGULAMALAR: TÜRKİYE ÖRNEĞİ” ni hazırlayarak Europa Nostra'ya sundu.  PDF dosya için lütfen tıklayınız.
  19 Ekim 2020; Europa Nostra Sanal Genel Kurulu,  Europa Nostra’nın kurumsal üyelerinden biri olan KUMİD (FOCUH) Başkanı Saadet GUNER Genel Kurula Katıldı.

        
 


 

"Bu Web Sitesi Sivil Düşün AB Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır" 
"Bu Web Sitesinin içeriğinin sorumluluğu tamamıyla Kültürel Mirasın Dostları Derneği'ne (KUMID) aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır"