2020 - Kasım


01 -30 Kasım 2020: MÜZELERDE AFET RİSKLERİNİN AZALTILMASI KILAVUZU, 2020 Hazırlıkları ve Tamamlanması 
Avrupa Birliği STÖ-AKADEMİ Hibe Desteği Kapsamında  yürütülen “Müzelerde Afet Risklerinin Azaltılması Projesi”  çıktısı MÜZELERDE AFET RİSKLERİNİN AZALTILMASI KILAVUZU, 2020 nun hazırlıkları devam etti. 

Kasım 2020 tarihinde başvuru faaliyet takvimi ve bütçe KUMID tarafından yeniden düzenlendi. Değişiklikler STGM tarafından onaylandı.

.Proje çıktısı “Müzelerde Afet Risklerinin Azaltılması Kılavuzu, 2020” son okuması ve yayıma hazırlanması tamamlandı. Kasım 2020 sonunda KUMID ve İAÜ-AFAM web sitesinde dijital olarak yayınlandı. Kitap olarak basıldı  ve dağıtıldı.

   
Kılavuzun yayıma hazırlanması ... Son okumalar ve düzeltmelerden biri   

Ayrıntılı bilgi ve Dijital Yayına ulaşmak için lütfen Proje Sayfasını ziyaret ediniz. TIKLAYINIZ: 


10.11.2020 , Dokuz Eylül Üniversitesie Online Ders: GÖNÜLLÜLÜK :Doç.Dr. Elif Keser Kayaalp’ın nazik daveti , Arş.Gör. Özlem Öztopcu ‘nun desteği ile Başkan Saadet GÜNER Dokuz Eylül Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Müzecilik Bölümü Öğrencilerine GÖNÜLLÜLÜK, konusunda ders vermekten büyük onur duydu (10 Kasım 2020 Saat 14.50-16.00)

Dersin sonunda KUMID Gönüllüsü Arkeolog Deniz SERBEST  öğrencilerle KUMID'teki gönüllülük çalışmasından elde ettiği kazanımlarını paylaştı.


        

 
14.11.2020,    ICOMOS-ICORP-TÜRKİYE  EKİBİ İLE KUMID DEPREM VE TSUNAMİ SONRASI İZMİR-SEFERİHİSAR’DA BULUŞTU.
İzmir’de 30.10.2020 tarihinde meydana gelen deprem ve tsunaminin ardından  14.11.2020 tarihinde Başkan Prof. Dr. Zeynep Gül ÜNAL başkanlığında Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi - Risklere Hazırlık Türkiye Bilimsel Komitesi, (ICOMOS-ICORP-Türkiye)  Ekibi ile KUMID İzmir-Seferihisar’da buluştu. Ekibin deprem ve tsunami sonrası tarihi yapılarda (Sığacık Kalesi, Kaleiçi evleri, Sığacık Camii-16.yy ve Liman) ekibin durum tespiti çalışmalarınını izledi, bilgi, belge alışverişi yaptı. (fotoğraf, video..vb ) Bu buluşma derneğimiz KUMID için büyük bir onur “Müzelerde Afet Risklerinin Azaltılması Kılavuzu,2020” çalışmamız için eşsiz bir deneyim oldu.
Katılan KUMID Üyeleri-Gönüllü Çalışanı: Doç. Dr. Ali Kazım Öz, Dokuz Eylül Üniversitesi-Arkeoloji Bölümü, Mehmet UĞUR, Arkeolog, Aytaç GÜNER, Saadet GÜNER, Deniz Serbest , Arkeolog (Gönüllü Çalışan)

           


 

"Bu Web Sitesi Sivil Düşün AB Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır" 
"Bu Web Sitesinin içeriğinin sorumluluğu tamamıyla Kültürel Mirasın Dostları Derneği'ne (KUMID) aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır"