2021 - Haziran

  
                                                                                                   

HERITAGE İSTANBUL 2021 RESTORASYON, ARKEOLOJI VE MÜZECILIK TEKNOLOJILERI FUARI VE KONFERANSI
23-25 Haziran 2021 ,  İstanbul, Türkiye, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu


22-25 Haziran 2021 :
  Heritage İstanbul 2021 Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri Fuarı ve Konferansı KUMID 4. Kez katılıyor. Sayın Üyelerimiz Emel Gülşah Akın, Aytaç Güner, Gönüllü çalışanımız Derniz Serbest stand kurulumunda , toplanmasında ve sergide bizleri yalnız bırakmadılar.
     
      

 SERGİ:  23 – 25  Haziran 2021, Heritage İstanbul 2019 Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri Fuarı ve Konferansı KUMID standında faaliyetlerimizin görselleri ve çıktılarıyla (İngilizce-Türkçe) ziyaretçilerimizi ağırladık. Faaliyetlerimizin arasında COVID 19 Salgını sırasında yürüttüğümüz online çalışmalarımızda bulunmaktaydı Değerli hocalarımız, bakanlık, belediye ve kurum temsilcileri,  öğrenciler, gazeteciler,  sanatçılar , üyelerimiz…vb  sergimizi ziyaret ederek bizleri onurlandırdılar. Sergi Salonu Planı için tıklayınız.

               
            

HERITAGE AKADEMIA PROGRAMI : 27 Haziran 2021, Saat 17:00-18:00 KUMID’in  "MÜZELERDE  AFET RİSKLERİNİN AZALTILMASI PROJESİ ve KILAVUZU 2020 başlıklı faaliyetinin araştırmacılarından Saadet GUNER, Doç. Dr. Mahmut AYDIN, Serhat YILMAZ, Eftal KİRAZ faaliyet ve çıktısı hakkında sunum yaptılar. Program  PDF 1 ve PDF 2 İçin Tıklayınız. 

             
 
KONFERANS PROGRAMI: 25 Haziran 2021 , Saat 12:30-13:15,   KUMID dostu, Heritage İstanbul 2021  Davetli Konuşmacısı , İslamabad Kültür ve Kalkınma Merkezi’nin İcra Direktörü, (C2D) 2021-2024 yılları için ICOM Pakistan Yönetim Kurulu üyesi Dr.  NEDİM OMAR TARAR “Pakistan’nın Hazineleri: Sit Alanları -Müzeler ve STK’lar” başlıklı online sunum yaptı. Program için tıklayınız.  Video için tıklayınız. KUMID YouTube
Galeri: 
              
        
                                                                     


 

"Bu Web Sitesi Sivil Düşün AB Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır" 
"Bu Web Sitesinin içeriğinin sorumluluğu tamamıyla Kültürel Mirasın Dostları Derneği'ne (KUMID) aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır"