2015 - Kasım

02-04 Kasım 2015, Viyana / Avusturya "CHNT 20. YILDÖNÜMÜ - ULUSLARARASI KONGRENİN BİLİM KURULUNDA 9 YIL - KUMID":  Derneğimiz 2006 yılından itibaren her yıl Viyana, Avusturya’da düzenlenen  "Kültürel Miras ve Yeni Teknolojiler Konferansı CHNT»nin nın 9  yıldır Bilim Kurulu Üyesidir. CHNT

2015 Yılında CHNT nin 20.kez düzenlenmesi nedeniyle nedeniyle Viyana, Belediye Sarayında (Rathaus) görkemli bir tören düzenlendi ve arasında KUMID Başkanı Saadet GUNER’in de bulunduğu Bilim Kurulu üyelerine teşekkür edildi.

Sn GÜNER bu teşekkürü “Bilim Kurulu Komitesinde” ki Avrupa ve ABD den seçkin üniversite, araştırma kurumu ve NGO ların arasında yer almayı başaran KUMID’in değerli üyeleri ve Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları (STK) adına aldı.

02 Kasım 2015,  Viyana / AVUSTURYA "ULUSLARARASI KONFERANSA SUNULAN BİLDİRİ:  CHNT 20’de  KUMID’in CHNT 19, 2014 Final Oturumdaki önerisi üzerine düzenlenen “Çatışmalarda Kültürel Mirasın Korunması” oturumuna KUMID Başkanı Saadet GÜNER , «Silahlı Çatışmalarda Kültür Varlıklarının Korunmasının Tarihçesi» başlıklı bildiri sundu. 

 

"Bu Web Sitesi Sivil Düşün AB Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır" 
"Bu Web Sitesinin içeriğinin sorumluluğu tamamıyla Kültürel Mirasın Dostları Derneği'ne (KUMID) aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır"